Zábavné oslavy: Přinášíme nejlepší nápady pro baby shower!

Baby Shower

Baby shower je tradiční americká zábava, kterou si často pořádají budoucí maminky krátce před porodem. Cílem této zábavy je oslavit těhotenství a připravit se na příchod nového člena rodiny. Během baby showeru se věnuje pozornost mamince i dítěti, které se brzy narodí. Zvykem je, že hosté obdarovávají budoucí maminku dárky pro ni samotnou, ale také pro dítě. Baby shower je ideálním momentem k tomu, aby se rodina a přátelé sjeli dohromady a užili si společně nezapomenutelný zážitek plný radosti a veselí.

Historie baby shower

Historie baby shower sahá až do starověkého Řecka, kde matky po porodu dítěte konaly oslavy, na kterých svým blízkým představovaly nového potomka. Oslava měla symbolický význam – ukázat, že matka i dítě jsou zdraví a šťastní. V moderní době se tradice baby shower rozšířila po celém světě a stala se oblíbenou zábavou pro připravující maminky. Na této oslavě se sbírají dary pro novorozence a rodina či přátelé poskytují radu a podporu budoucí mamince. Baby shower tedy nejenže slouží jako příležitost ke společné zábavě, ale také pomáhá budoucím rodičům lépe se připravit na život s novým členem rodiny.

Tradiční baby shower vs. moderní trendy

Baby shower je velmi oblíbenou zábavou, která se koná před narozením dítěte. Toto slavnostní setkání bývá organizováno obvykle blízkými přáteli nebo rodinou těhotné ženy a bývá spojeno s různými tradicemi.

Tradiční baby shower vychází z amerického stylu a obvykle zahrnuje hry, jídlo a dárky pro novorozence. Během této zábavy si hosté vyměňují rady o mateřství a společně se radují z nadcházejícího přírůstku do rodiny.

Nicméně, moderní trendy ukazují, že baby shower může mít i jinou podobu. V poslední době se staly populární alternativy jako "gender reveal" party nebo "baby sprinkle", které nabízejí nové možnosti pro oslavu narození dítěte.

Gender reveal party se zaměřuje na odhalení pohlaví dítěte. Hosté obvykle přinášejí dárky, které odpovídají pohlaví malého potomka a na oslavu jsou používány modré a růžové dekorace.

Baby sprinkle pak sloužív více jako menší verze tradičního baby shower, která se koná u druhého nebo třetih rodičů a má za cíl doplnit výbavu pro novorozence.

V každém případě se baby shower stává neodmyslitelnou součástí oslav našich životů a nyní máme více možností, jak tyto zábavy slavit a užít si je s přáteli a rodinou.

Organizace baby shower party

Organizovat baby shower party může být jednou z nejzábavnějších aktivit pro těhotnou maminku a její přátele. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete uspořádat večerní oslavu plnou her a soutěží, nebo společné odpoledne s dorty a dárky - hlavním cílem je udělat den speciálním pro budoucí maminku a také pro hosty, kteří si užijí spoustu smíchu a radosti. Pokud máte v plánu organizovat baby shower party, nezapomeňte vše pečlivě naplánovat - od přizpůsobení dekorací tématu oslavy po výběr speciálních aktivit pro celý den.

Dekorace a tematické prvky

Při plánování baby shower oslavy je důležité zaměřit se na dekorace a tematické prvky. Tyto detaily totiž pomohou vytvořit příjemnou a zábavnou atmosféru pro maminku a její přátele. Některé z nápadů mohou zahrnovat ozdobení místnosti balónky v barvách, které odpovídají pohlaví dítěte nebo volbu tématu jako například "Jungle Party". Kromě toho se mohou použít také obrázky s motivem dudlíků, látek s motivy zvířat či rostlin a podobně. Velmi oblíbeným prvkem jsou také fotopropy v tématu jako např. kytic květin pro fotografování s budoucím tátou nebo dokonce i celým týmem přátel. Všechny tyto detaily dodají oslavě baby shower potřebný šmrnc a zajistí, že si ji všichni užijete naplno.

Hry a aktivity pro hosty

Hry a aktivity pro hosty jsou nezbytnou součástí každého úspěšného baby showeru. Existuje mnoho zábavných her, které lze hrát, aby se hosté bavili a zároveň oslavovali příchod nového člena rodiny.

Klasickým příkladem hry je "Odhalení pohlaví". Pro tuto hru si budoucí rodiče připraví speciálně vyzdobený dort, jehož barva uvnitř odhalí pohlaví dítěte. Hosté hádají, zda je dítě chlapec nebo dívka, ať už podle barev dortu nebo na základě jejich intuice.

Další oblíbenou hrou je "Arzenál dětských výrobků". Tato hra spočívá v tom, že budoucím rodičům se ukazují různé dětské produkty (např. pleny, kojenecká obuv atd.) a hosté hádají jejich názvy. Bude to velmi zábavná a poučná aktivita pro hosty.

Posledním doporučením pro hry a aktivity na baby showeru je fotokoutek s fotorekvizitami. Hosté si mohou vybrat ze spousty kostýmů, brýlí nebo dalších rekvizit pro fotografování s budoucím rodiči. Tuto zábavnou aktivitu si hosté mohou vzpomenout na příjemný večer plný smíchu a radosti.

Hry a aktivity pro hosty jsou skvělým způsobem, jak oslavit příchod dítěte a zároveň vytvořit nezapomenutelný zážitek pro všechny účastníky baby showeru.

Dárky pro budoucí rodiče

A baby shower is a fun occasion where we celebrate the arrival of new life into our world. And what better way to celebrate than by giving beautiful gifts to the expectant parents? There are many options for what you can give - from practical items such as diapers and baby clothing, to sentimental pieces such as photo books or personalized plush toys. Every gift will surely be appreciated and also bring warm feelings to parents who will soon become responsible for their little creation!

Jídlo a nápoje na baby shower

Baby shower je tradiční oslava, která se koná před narozením dítěte a slouží k tomu, aby maminka a budoucí rodiče obdrželi dary od svých blízkých a přátel. Na takové oslavě je obvyklé podávat lehké občerstvení a nápoje, jako jsou různé druhy ovocných salátů, zeleninové mísy s dipem nebo třeba finger food. Pokud chcete na baby shower udělat něco speciálního, můžete připravit i netradiční zákusky nebo torty s motivy pro děti. Kromě toho jsou velmi oblíbené různé druhy drinků jako koktejly na bázi ovocných šťáv nebo bezalkoholické verze oblíbených drinků pro budoucí maminky. Nezapomeňte však ani na klasiku - kvalitní čaj a kávu, které dodají každodenním obřadům tou správnou dávku elegánce a harmónie.

Tipy na nezapomenutelné baby shower party

Baby shower party je oslava, která slouží k přivítání nového přírůstku do rodiny. Pokud chcete, aby vaše baby shower party byla nezapomenutelná, můžete vyzkoušet následující tipy:

1. Téma a dekorace

Vyberte si téma pro svou baby shower party a celý večer mu podřizujte. Tématem mohou být například oblíbené postavičky z pohádek či filmů. Pomocí balónů, květin a dalších ozdob dokážete vytvořit skvělou atmosféru a nastražit hosty do správné nálady.

2. Zábava a hry

Soutěže jsou nedílnou součástí každé zábavy a na baby shower party nejsou výjimkou. Můžete například pořádat hry na rychlost oblékání panenek nebo házení plen do koše.

3. Občerstvení a foto koutek

Nezapomeňte na dobré jídlo a pitný režim pro hosty. Na baby shower party se hodí drobnosti jako cukrovinky, oplatky, koláčky a ovocné saláty. Pro hosty vytvořte zónu, kde si budou moci pořídit nezapomenutelné fotografie s dalšími hosty a vyzkoušet si různé fotopózy.

S těmito tipy na baby shower party si určitě zpříjemníte přípravy a užijete si spoustu zábavy!

Publikováno: 17. 08. 2023

Kategorie: oslavy

Autor: Iveta Havelková

Tagy: baby shower | zábava