Met Gala 2021: Nejlepší a nejhorší outfity celebrit na tuto událost

Met Gala

Co je Met Gala a jaká je její historie

Met Gala, plným názvem Metropolitan Museum of Art Costume Institute Benefit, je každoroční charitativní událostí věnovanou financování Metropolitního muzea umění v New Yorku. Tato prestižní akce se koná první pondělí v květnu a zahajuje výstavu o módním průmyslu. Historie Met Galy sahá až do roku 1948, kdy byla založena publicistkou Eleanorem Lambert. Událost se stala jednou z nejvýznamnějších ve světě módy a umění, přitahuje pozornost celého světa díky extravagantním outfity celebrit a bohatému programu.

Téma a dress code události

Téma Met Gala 2021 bylo "In America: A Lexicon of Fashion", což odkazuje na americkou módu a její vliv na světovou scénu. Dress code byl inspirován americkými ikonami a symboly, jako jsou hvězdná páska, denim nebo cowboyské prvky. Hosté byli vyzváni k interpretaci tématu s kreativitou a osobitostí, což vedlo k různorodosti a zajímavosti outfitů na události. Tento dress code podtrhl důležitost módy jako formy umění a sebevyjádření.

Nejznámější hosté a jejich outfity

Nejznámější hosté Met Gala 2021 zahrnovali hvězdy jako Rihanna, Beyoncé, Timothée Chalamet, Billie Eilish a Kendall Jenner. Rihanna překvapila v extravagantním černém outfitu od designéra Balenciaga s kloboukem a pláštěm. Beyoncé zářila ve zlatavém šate od designéra Schiaparelli. Timothée Chalamet upoutal pozornost v bílém obleku od Haider Ackermann s podprsence. Billie Eilish se objevila v elegantní růžové tylové rozevláté sukní od Oscara de la Renta. Kendall Jenner se prezentovala ve stříbřitém overalu Givenchy s dlouhým vlákem za sebou. Každý z nich dodržel téma události a svými outfity vyvolal velký ohlas mezi fanoušky i médii.

Výstavní exponáty a dekorace

Výstavní exponáty a dekorace na Met Gala 2021 byly nesmírně impozantní. Jedním z nejpozoruhodnějších exponátů byla instalace nazvaná "In America: A Lexicon of Fashion", která reflektovala téma události. Dekorace zahrnovaly monumentální sochy, obrazy a světelné efekty, které vytvořily atmosféru luxusu a extravagance. Prostor byl proměněn v uměleckou galerii módy, kde každý kousek měl svůj vlastní příběh a význam. Celkový design události byl velmi precizně promyšlený a dodal Met Gale jedinečnou estetiku spojenou s módním průmyslem.

Kulisy události a charitativní účel

Kulisy události Met Gala jsou stejně fascinující jako samotná akce. Každoročně se koná v newyorském Metropolitan Museum of Art, kde se celebritní hosté scházejí k večeři a prohlídce nové výstavy módy. Charitativní účel této události je podpora Costume Institute, který zajišťuje financování muzejních výstav a akvizic. Vstupné lístky na Met Galu jsou jedny z nejdražších ve světě mody, s cenami dosahujícími desetitisíců dolarů za jeden lístek. Tato prestižní událost tak slouží nejen jako módní přehlídka, ale i jako prostředek k sbírání prostředků pro umělecké instituce.

Reakce médií a fanoušků na událost

Reakce médií a fanoušků na událost byly letos velmi rozporuplné. Někteří chválili odvahu celebrit experimentovat s extravagancí a interpretovat téma "Americká nezávislost" do svých outfitů, zatímco jiní kritizovali některé z nich za přehnanost a nedodržení dress codu. Zejména kontroverzní outfity jako například Kim Kardashian v plně zakrytém černém oblečení vyvolaly diskuse o tom, zda splňují očekávání Met Galy. Nicméně, všechny reakce ukazují, že tato událost stále dokáže vyvolat vášnivé debaty a zaujmout veřejnost po celém světě.

Publikováno: 21. 03. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Veronika Stránská

Tagy: met gala | událost