Hledání Nemo: Legendární americký film z roku 2000

Hledá Se Nemo

Představení filmu "Hledá se Nemo" z roku 2000.

Film "Hledá se Nemo" je animovaný snímek z roku 2000, který vytvořila společnost Pixar Animation Studios ve spolupráci s Walt Disney Pictures. Režisérem filmu byl Andrew Stanton a Lee Unkrich. Příběh sleduje malého rybáka Marlin, který se vydává na dobrodružnou cestu hledat svého syna Nema, který byl unesen do akvária. Film je známý pro svou poutavou zápletku, vizuální efekty a emocionální hloubku, což ho činí oblíbeným jak u dětí, tak i dospělých diváků.

Přehled hlavních postav a jejich rolí.

Hlavní postavou filmu "Hledá se Nemo" je rybka Marlin, který se vydává na dobrodružnou cestu hledat svého syna Nema, který byl unesen. Další klíčovou postavou je zapomnětlivá rybka Dory, která pomáhá Marlina ve hledání. Mezi další významné postavy patří například žralok Bruce, želva Crush nebo pelikán Nigel. Každá postava přináší do příběhu svůj jedinečný charakter a humor, což z nich činí nezapomenutelné postavy pro diváky všech generací.

Hodnocení filmu kritiky a diváky.

Film "Hledá se Nemo" z roku 2000 obdržel výborné hodnocení jak od filmových kritiků, tak od diváků. Kritici oceňovali originální příběh, skvělou animaci a emocionální hloubku filmu. Diváci si zase pochvalovali poutavý děj, vtipné postavy a skvělé vizuální efekty. Film získal mnoho ocenění, včetně Oscara za nejlepší celovečerní animovaný film. S úspěchem na trhu svědčí i jeho vysoké tržby, které ho řadí mezi nejúspěšnější animované filmy všech dob.

Informace o úspěchu filmu na trhu a v oceněních.

Film "Hledá se Nemo" byl nejen komerčním úspěchem, ale také získal uznání kritiky a diváků. Vydělal přes 940 milionů dolarů po celém světě, čímž se stal jedním z nejúspěšnějších animovaných filmů v historii. Získal Oscara za nejlepší animovaný film a byl nominován na dalších sedm Oscarů včetně nejlepšího scénáře. Díky svému úspěchu na trhu a oceněním se "Hledá se Nemo" stal ikonickým dílem ve světě animované kinematografie.

Zajímavosti a kuriozity spojené s natáčením.

Během natáčení filmu "Hledá se Nemo" bylo použito více než 900 různých barev, což bylo mnohem víc než u jakéhokoliv jiného filmu společnosti Pixar do té doby. Vzhled postavy Dory byl inspirován skutečným modrým chirurgickým rybičkem. Režisér Andrew Stanton si dokonce našel inspiraci k vytvoření příběhu poté, co se jeho rodina vrátila z výletu do Disneylandu a syn mu řekl: "Tatínku, co kdyby se maminka a sestra ztratily a ty bys je musel najít?" Tato jednoduchá otázka vedla k napsání scénáře pro tento legendární animovaný film.

Reakce fanoušků a dlouhodobý vliv filmu na popkulturu.

"Reakce fanoušků na film 'Hledá se Nemo' byla nadšená a film získal širokou fanouškovskou základnu po celém světě. Díky své poutavé příběhové linii a vtipným postavám si získal srdce diváků všech generací. Film měl dlouhodobý vliv na popkulturu, inspiroval mnoho dalších animovaných snímků a stal se ikonickým dílem společnosti Pixar. Postavy jako Nemo, Dory nebo Marlin se staly kultovními a jejich citáty jsou dodnes oblíbené mezi fanoušky."

Publikováno: 20. 03. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Veronika Stránská

Tagy: hledá se nemo | americký film z roku 2000